Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozárka (Phoebe Idol Park)

 nar. 12.2.2012

8,8 kg

Chovnost ukončena

vyšetření očí: je prosté klinických příznaků pro dědičná onemocnění (ze dne 2. 12. 2013)

patella 0/0 (ze dne 5.12. 2013, MVDr. Lukáš Duchek)

import Slovensko

ocenění na výstavách:  VN1, V, V2, V3

Otec: Perfect Princ Ewabo

Matka: Molly Idol Park

Phoebe Idol Park, zvaná Róza, se narodila 12.2. 2012. Naše Rozinka je na světě hlavně proto, aby neustále škádlila Oskara. Je absolutně neúnavná ve svém kousání, poskakování, škrábání, strkání, dorážení packou, čumákem, zkrátka cokoliv, než aby Oskar odpočíval v pelíšku. Když jsme si ji ze Slovenska přivezli, moc se nerozpakovala, pár hodin se rozhlížela a následně definitivně převzala velení v psí smečce. Od té doby výše zmíněným způsobem škádlí Oskara a my jsme také poznali, zač je bostona loket.

Rozinka má ale ráda i svůj klid, miluje a potřebuje naši společnost a večerní koukání se na televizi vykonává u nás v náručí a značně při tom chrápe a pomlaskává.

Její síla, mrštnost a energičnost nás překvapily. Jestliže se pustí přes pole za zajícem, je bohužel neodvolatelná a člověk má vždycky pocit, že ho dožene. Nakonec se zastaví, když zajíc udělá kličku a ztratí se jí z očí. Dosud se jen opakovaně setkává s ježky, jejichž přítomnost ji dráždí natolik, že na ně doráží, až má rozpíchaný čumák, ale to je jí úplně jedno.

Naše svéhlavá Róza komunikuje tak přímočaře, jako žádný z našich psů. Ovšem pokud něco nechce udělat, maskuje své nechtění nepochopením... znáte to!