Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oskar (Caesar Jordánský Diamant)

*28.2.2010 - † 25.6.2018

Moc nám chybíš Oskárku ...

 

Otec: Brisk z Laderova

Matka: Amálka z Mírové Ulice

Caesar Jordánský Diamant, zvaný Oskar, se narodil 28.2. 2010. Náš Oskar má ve svém malém těle velkého ducha. Je sice přiměřeně společenský, ale venku je velkým psem. 

Systematicky prozkoumává okolí, spokojeně pochrochtává a nejen tím reaguje na všechno, co najde. Nalezené zajímavosti, typu prázdná krabička od cigaret, kapesníček nebo žába, poválí a ohledá pomocí čumáku nebo tlapek, přičemž je průběžně dlouze zkoumá pohledem a nakonec je se zrakem nevinným a upřeným už někam úplně jinam, počurá. 

Bohužel často nachází věci, které považuje za poživatelné... Inu, co si budeme povídat, i to ke psu s takovým nadhledem patří. 

K ostatním psům se Oskar staví bohorovně. Se stejně velkými psy si rovnou “povídá”. A při setkání s větším plemenem á la labrador se navíc začne natřásat, stavět na zadní a rozvrtí svůj ocásek. Pokud se jedná o fenku, která mu skutečně voní, tak ji obíhá, kňučí, olizuje, pošťuchuje čumákem a je velmi kamarádský... 

Oskar je na procházce venku stejně spokojený, jako když si užívá válení se na gauči, v pelíšku a výjimečně v posteli. Při tom totiž pochrochtává stejně radostně a ještě své nadšení umocňuje převalováním se na zádech s tlapkama trčícíma do všech stran.

Nicméně poté, co jsme si domů přivezli Rózu, už málokdy bývá v pelíšku sám a podle všeho je rád.